Baykara Glasuren&Farben GmbH
Fritten
Glasuren
Farbkörper
   Ana Sayfa      Hizmetler
 
Baykara Glasuren&Farben GmbH 1969 yılında  seramik sektörüne  sırça , sır ve seramik boyaları  üretmek maksadıyla Almanya’nın seramik kil yataklarının bulunduğu  Westerwald – Batı Ormanları  bölgesindeki Ransbach-Baumbach şehrinde kuruldu. Uzun seneler glazur,sır, frit , seramik  boyaları (pigment) ve engop  üretimi yaparak  seramik sektöründe Almanya ve  tüm Avrupa’da tanınan bir firma haline geldi.

 

 

Baykara Glasuren&Farben GmbH  kuruluşundan bugüne kadar, seramik sektöründe Avrupa’nın ileri gelen diger hammadde üreticisi firmalarının temsilciliklerini de bünyesine katarak sektöre daha fazla mal ve hizmet sunmaya devam etmektedir. Bunların arasında seramik piyasasında kritik hammaddeler içinde gösterilen Zircon Sand ve mikronize  Zirconium Silicate”  ile  “Beyaz Kil” , “Kaolin” gibi önemli hammaddeler  yer almaktadır.

 

 

Günümüzde firmanın merkezi  Almanya’nın seramik konusunda önemli sehirlerinden birisi olan Höhr-Grenzhausen’da  bulunmakta olup  firma sürekli gelişen Ar-Ge  anlayışıyla sektöre yeni hizmetler sunmaya devam etmektedir